Voluma – uwydatnienie policzków

Efekty zabiegu:
– pięknie uwydatnione kości policzkowe
– nadanie twarzy młodzieńczych krągłości
– zmniejszenie bruzd okołonosowych
– uniesienie owalu twarzy
– wymodelowane kości żuchwy

Oglądasz swoje zdjęcia i widzisz, że twarz jakby się “spłaszczyła”?
Chcesz pomalować policzki różem, ale nie wyglądają po nim tak promiennie jak kiedyś?

Voluma – uwydatnianie policzków – odmłodzenie twarzy, poprzez przywrócenie im młodzieńczych krągłości!
Efekt natychmiast po zabiegu!

Zabieg wykonywany preparatami bezpiecznego kwasu hialuronowego, przeznaczonymi do głębokiego podawania i dostarczania szybkich efektów tam, gdzie potrzebne są większe ilości tak jak: na policzkach, podbródku, żuchwie.
Preparaty te są środkiem wypełniającym na bazie kwasu hialuronowego – substancji najczęściej stosowanej w medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek. Stosowany od ponad 17 lat w okulistyce, reumatologii, chirurgii szczękowej i medycynie estetycznej, kwas hialuronowy jest związkiem dobrze znanym i coraz częściej wykorzystywanym w produktach kosmetycznych. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze i stanowi jeden z jej zasadniczych składników. Powyżej wymienione preparaty są zwiększającym objętość, wstrzykiwanym biodegradowalnym implantem, ulegającego całkowitemu wchłonięciu w okresie od 12 do 18 miesięcy.
Są zalecane do wypełniania policzków, skroni, podbródka i żuchwy.
Preparaty te sprawdzają się w korekcie asymetrii twarzy lub modelowaniu jej zarysów – w celu uatrakcyjnienia wyglądu. W szczególności polecane dla osób, które stracili na wadze i proces ten odbił się na ich twarzy, pacjentów u których skóra staje się coraz bardziej obwisła oraz ludzi cierpiących na zanik tłuszczu na twarzy.
Preparaty charakteryzuje doskonała tolerancja, dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego o czystości farmaceutycznej. Całkowicie integrują się z tkankami skóry i doskonale dopasowują do modelowanych okolic twarzy. Ponadto odżywiają i nawilża skórę, poprawiając jej napięcie i nadając jej gładkość.
Zabieg przeprowadza się po uprzednim znieczuleniu skóry kremem Emla i polega on na podaniu preparatu przy pomocy cienkiej igły, na dno obszaru, który poddawany jest korekcie. Zazwyczaj trwa około 40 minut.

Zalecenia pozabiegowe:
Po zabiegu rzadko pojawia się obrzęk, natomiast jeśli wystąpi, zazwyczaj znika w ciągu 24h. Przy nadmiernej kruchości naczyń krwionośnych lub niezamierzonym przerwaniu ciągłości naczynia krwionośnego może pojawić się zasinienie. Oba te zjawiska są normalne i miną samoistnie. W zależności od wrażliwości skóry po podaniu preparatu mogą przez jakiś czas być widoczne ślady nakłuć, co też jest normalne.
Pełen efekt zabiegu jest widoczny po 2-3 dniach.
Można zmywać twarz i nakładać makijaż jak zwykle-czystymi rękami.

Przez 24 godziny lepiej unikać:
– kremów z kwasami owocowymi – mogą szczypać i podrażniać skórę
– alkoholu, sauny, opalania się i pływania
– ćwiczeń wymagających podskakiwania (aerobik, biegi)
– latania samolotem tuż po zabiegu
Lepiej odczekać 28 dni przed zabiegami laserowymi, IPL i napinania skóry. Inne iniekcje, peelingi, mikrodermabrazja mogą być wykonywane po 7 dniach. Terapie gojące (światło czerwone )mogą być zastosowane natychmiast.
Można latać samolotem, jednak obrzęk może utrzymać się dłużej lub nawrócić. Najlepiej jeśli wypełniacz poda się na co najmniej 72 godziny przed lotem.

Przeciwwskazania:
– stan zapalny skóry,
– opryszczka,
– ciężkie choroby ogólnoustrojowe,
– ciąża i laktacja (względne),
– choroby autoimmunologiczne,
– tendencje do bliznowacenia.

Inne zabiegi

w Face and Body Institute Kraków

Zobacz aktualne promocje

I WYBIERZ OKAZJĘ DLA SIEBIE

PROMOCJE