Usuwanie blizn potrądzikowych oraz rozstępów Kraków

Blizny stanowią ślad po uszkodzeniu skóry i mogą być normalne, zanikowe lub przerosłe. Z przypadkami blizn zanikowych mamy najczęściej do czynienia w przypadku przebiegu trądziku, ospy czy też gojenia się innych, zapalnych dermatoz skórnych.

Blizny przerosłe (keloidy) są natomiast wynikiem nieprawidłowego gojenia się rany, w której doszło do wytworzenia nadmiernej ilości kolagenu konkretnej grupy. Ocenia się, że produkcja kolagenu w keloidzie jest nawet 20 krotnie większa niż w zdrowej skórze. Przyczyny powyższego nie są do końca znane i trudno je przewidzieć przed zabiegiem czy też szczególnie uniknąć podczas skaleczenia.
Usuwanie blizn ubytkowych jest znacznie uproszczona w stosunku do leczenia bliznowców.
Istnieje kilka sprawdzonych metod rekonstrukcji blizn zanikowych, najczęściej tzw blizn potrądzikowych, które sprawdzają się jednocześnie w redukowaniu rozszerzonych porów skóry i nierównomiernej jej struktury – usuwanie rozstępów.

Do zabiegów redukujących czy też usuwających blizny możemy zaliczyć:
1. DermaPen
2. Mezoterapię
3. Regeneris – mezoterapię osoczem bogatopłytkowym
4. Karboksyterapię
5. Peelingi medyczne średniogłębokie i głębokie

1. Dermapen to medyczne urządzenie zaopatrzone w system tzw. pulsujących igieł czyli jednorazową końcówkę w której zespolonych jest 13 tytanowych, cienkich igieł. Urządzenie działa na zasadzie stempla, w którym podczas zabiegu igły chowają się i wysuwają w tempie, umożliwiającym przesuwanie końcówki po skórze.
Specjalista po precyzyjnym oglądnięciu blizn i ich głębokości dobiera głębokość, na którą igły będą penetrowały skórę. Możliwy zakres pracy to od 0,5 do 2,5 mm

Podczas zabiegu jest zazwyczaj podawany preparat do mezoterapii przyspieszający metabolizm skóry i przyspieszający pracę komórek wytwarzającyh włókna kolagenu i elastyny. Skóra przed zabiegiem jest dokładnie oczyszczana i znieczulana.

Zabieg jest zatem bezbolesny ale po jego przeprowadzeniu widoczne jest duże zaczerwienienie i obrzęk leczonej okolicy. To właśnie dzięki indukcji stanu zapalnego i czynników wzrostu dochodzi do odtworzenia nowej struktury skóry i wypłycenia istniejących blizn.

Zabiegi przeprowadza się w odstępach (zazwyczaj) 4 tygodni i w serii (zazwyczaj) nie przekracza się 6 zabiegów. Po zabiegu specjalista zaleca odpowiednią pielęgnację i postępowanie. Skórę należy chronić przed słońcem, nie należy jej dotykać brudnymi rękoma i maskować kosmetykami kolorowymi (przez maximum 48 godzin).

Zabiegi Dermapen można łączyć nie tylko z klasyczna mezoterapią ale również z mezoterapią preparatem Regeneris – osoczem bogatopłytkowym i/lub poprzedzać karboksyterapią lub peelingami medycznymi.

Tok postępowania dobiera specjalista.

Dermapen

już od 320 zł

2. Mezoterapia to metoda podawania aktywnych składników wprost do skóry, z pominięciem drogi pokarmowej. To sprawdzony sposób na skuteczne wzmocnienie metabolizmu skórnego i oddziaływania na konkretne procesy zachodzące w skórze. W leczeniu blizn stosuje się zazwyczaj kwas hialuronowy, dzięki któremu możliwe jest wytworzenie przez organizm prawidłowych włókien kolagenowych lub mieszanki kwasu hialuronowego z innymi czynnikami wzrostu.

Zazwyczaj nie wykonuje się jedynie zabiegu mezoterapii w leczeniu blizn zanikowych skóry.

Wymagane jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników leczenia.

Mezoterapia

już od

3. Regeneris – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pozyskiwanym z krwi pacjenta. Ten sposób leczenia jest doskonały ze względu na wykorzystywanie naturalnych procesów naprawczych skóry i ich wzmacnianie. Płytki krwi są pozyskiwane z pobranej w gabinecie krwi pacjenta, w procesie odwirowania krwi w specjalistycznej wirówce laboratoryjnej. Podanie w skórę aktywowanych płytek krwi, które są żywym materiałem pozwala na pobudzenie w niej wszystkich procesów naprawczych, dzięki stymulowaniu komórek w niej obecnych, a także wzrost nowych naczyń krwionośnych. Trudno przecenić taki sposób leczenia bo daje on doskonałe efekty i jest absolutnie bezpieczny.

Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie, w zależności od nasilenia problemu.

Należy wspomnieć, iż zabieg ten stosowany jest przez tak sławne osoby jak Angelina Jolie i Kim Kardashian!

Regeneris

już od

4. Karboksyterapia – to medyczna terapia leczenia dwutlenkiem węgla (CO2) podawanego za pomocą iniekcji cienką igłą. Dwutlenek węgla wprowadzany jest w mierzalnej objętości, o odpowiedniej temperaturze i parametrach, do skóry właściwej poprzez jedynie kilka nakłuć. Karboksyterapia wywołuje w skórze tzw. efekt Bohra czyli odczepienie cząsteczek tlenu od hemoglobiny i doczepienie do niej CO2. Uwolniony tlen trafia do komórek skóry właściwej i przyspiesza ich metabolizm. Dodatkowo tkanka zostaje zakwaszona co wymusza na organizmie odwrócenie tego procesu.

Powyższe prowadzi do aktywizacji krążenia skórnego, odżywienia skóry i wzmożenia produkcji kolagenu i elastyny. Skóra po zabiegu ma równomierny koloryt, jest gładsza, jaśniejsza i oczywiście (po serii zabiegów) ma wzmocnioną strukturę. Karboksyterapię wykorzystuje się w leczeniu blizn zanikowych poprzez odtworzenie w nich unaczynienia i poprawienie jej ogólnego stanu.

Zazwyczaj karboksyterapię stosuje się w połączeniu z zabiegami Dermapen i/lub mezoterapią oraz mezoterapią Regeneris.

Karboksyterapia

już od 240 zł

5. Peelingi medyczne – są to zabiegi kontrolowanego złuszczania naskórka prowadzące do wyrównania struktury skóry, regulacji wydzielania tłuszczu, poprawy jej metabolizmu i odtwarzania. Zabiegi te, w zależności od użytego preparatu i jego siły działania powodują widoczne złuszczanie się naskórka, co wygląda jak regeneracja skóry po poparzeniu słonecznym. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, możemy odczuwać pieczenie, swędzenie, podrażnienie. Są to jednak efekty przejściowe i trwają w zależności od rodzaju peelingu od 1 do 14 dni. Peelingi traktuje się zazwyczaj jako preludium do innych, intensywnie oddziałujących zabiegów i w celu poprawy jakości skóry. Sam peeling rzadko daje spektakularne rezultaty chyba że zastosuje się jego bardzo silne odmiany/stężenia.

Zapraszamy na zabiegi usuwania rozstępów oraz usuwania blizn w Krakowie przy ulicy Starowiślnej.

Peelingi medyczne

już od

Inne zabiegi

w Face and Body Institute Kraków

Zobacz aktualne promocje

I WYBIERZ OKAZJĘ DLA SIEBIE

PROMOCJE