Cellulit jest przewlekłym schorzeniem tkanki podskórnej. Jest rodzajem „współczesnej patologii” wynikającej z siedzącego stylu życia, nieodpowiedniej diety ubogiej w składniki odżywcze (przetworzona, mrożona, podgrzewana w mikrofalówkach żywność), zaburzeń hormonalnych, noszeniu niewłaściwej odzieży, zbyt słabej wymiany płynów ustrojowych, etc.

Rozumiejąc procesy biochemiczne przebiegające w tkance tłuszczowej oferujemy zabiegi, które dostosowane do tzw. „stanu wyjściowego” pozwalają zredukować bądź zlikwidować cellulit.
Zapraszamy na zabiegi usuwanie cellulitu
Zapraszamy na zabiegi usuwanie cellulitu
Należy jednak przyjąć, iż pomimo pojawienia się efektu terapeutycznego będziemy zmuszone podtrzymywać je, ponawiając co jakiś czas terapię. A oto przykładowe zabiegi na cellulit i zabiegi wyszczuplające:

1. karboksyterapia
2. mezoterapia
3. masaże wyszczuplające
4. Endermologia LPG
5. fala uderzeniowa – fala akustyczna

1. Karboksyterapia jest medyczną terapią, dzięki której możemy mechanicznie uszkodzić komórki tłuszczowe (poprzez szybki przepływ gazu), odnowić i wzmocnić krążenie w miejscach objętych cellulitem – co zwiększa metabolizm i odnowić strukturę uszkodzonych włókien kolagenowych i elastylowych, które „trzymają w ryzach” komórki tłuszczowe. Dodatkowym efektem zabiegów jest odżywienie skóry i jej widoczne ujędrnienie.
Stosowana systematycznie karboksyterapia wykazuje działanie wyszczuplające i likwiduje w szczególności cellulit na udach i pośladkach.

Czytaj więcej: https://medyczne-fbi.pl/karboksyterapia-krakow/

2. Mezoterapia jest to technika medyczna zapoczątkowana we Francji, polegająca na ostrzykiwaniu, dokładnie dobranym koktajlem substancji aktywnych, naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej (tkanki tłuszczowej). Sterylnie przygotowywana mieszanka witamin, minerałów, kwasu hialuronowego oraz innych składników (kofeina, fosfatydyloholina) zostaje bardzo delikatnie wstrzyknięta w leczoną warstwę skóry. Tam następuje efekt terapeutyczny.

Mezoterapia Dermaheal – z wykorzystaniem peptydów biomimetycznych
Dermaheal LL to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Działa detoksykująco, drenująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Może być stosowany na całe ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.
Najważniejsze składniki preparatu:

L-CARNITINE: odpowiedzialna za transport komórek tłuszczowych do mitochondriów, gdzie ulegają rozpadowi, ma działanie detoksykacyjne
PHOSPHATYDYLOCHOLINE: naturalnie występująca w organizmie substancja, powoduje rozpad trójglicerydów i ich wydalanie z organizmu
DECAPEPTIDE – 4 (CG-IDP2): wspomaga spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej, odpowiada za napięcie i wygładzenie skóry.

Mezoterapia CelluCare
Naukowo opracowana formuła CelluCare® zawiera mieszankę skutecznych składników, a jej oczywiste rezultaty są widoczne gołym okiem na różnych etapach zaawansowania schorzenia. Eliminowane są obszary składowania tłuszczu, co poprawia zarys sylwetki.
Pacjenci zauważają wygładzenie; „skórki pomarańczowej”. Dzięki wykorzystaniu w mieszance kwasu hialuronowego hydrolizującego błony komórkowe, następuje uwięzienie adipocytów odpowiedzialnych za pojawianie się grudek tłuszczu w tkankach. Tłuszcz zostaje uwolniony.
Zawierający składnik spalający tłuszcz, CelluCare® stymuluje redukcję tłuszczów i przekształca je w źródło energii. Ponadto, pierwiastki śladowe maksymalizują aktywność odpowiednich enzymów.

Kofeina pobudza mikrocyrkulację skórną, przyczyniając się tym samym do eliminacji rozłożonych kwasów tłuszczowych. Nawilżające właściwości kwasu hialuronowego nadają skórze miękkość i gładkość. Pierwiastki śladowe pobudzają komórki i bardziej wzmacniają skórę. Kwas hialuronowy dodatkowo kondycjonuje i wygładza skórę.

Każdy zabieg mezoterapii antycellulitowej jako zabieg wyszczuplający, będzie skuteczniejszy kiedy połączy się go z drenażem limfatycznym wykonywanym za pomocą bańki chińskiej czy też Endermologii.

Czytaj więcej: https://medyczne-fbi.pl/mezoterapia-krakow/

3. Masaże wyszczuplające

Wielu z nas wydaje się, że masaże nie moga spowodować zmniejszenia rozmiarów naszego ciała – to jest mit. Umiejętne masowanie ciała, to sztuka zarezerwowana jednak dla specjalistów, którzy rozumieją anatomię i fizjologię i dobrze “czują” ciało. Poprzez specyficzne ruchy, podczas masażu zostają pobudzone procesy metaboliczne, dzieki zwiekszonej podaży tlenu do komórek tłuszczowych i nie tylko. Masaż wzmaga także przepływ limfy (chłonki), co przyczynia się do odbarczenia układu “oczyszczania”. Ponadto dzięki technice pracy na tkankach głębokich uzyskujemy poluźnienie powięzi, a zatem włączenie ich z powrotem do obiegu metabolicznego. Brzmi to bardzo naukowo ale prosze sobie wyobrazić, że dookoła mięśnia mamy cienką błonkę – taką jaką widzimy kupując piersi z kurczaka. Jeśli ta struktura jest zaciśnięta – np. poprzez oddziaływanie układu nerwowego, będącego w nierównowadze przez przewlekły stres, to ta część ciała będzie słabo dotleniona, będzie miała wolniejszy metabolizn, gorsze odprowadzanie odpadów procesu przemiany materii.

Wprawny, empatyczny masażysta znajduje przyczynę problemu i odblokowuje takie miejsca.
Z zaburzeń metabolicznych wynika także cellulit i dlatego jego leczenie jest wspomagane przez intensywne masaże poprawiajace trofikę skóry.

Masaż wyszczuplający uwzglednia także likwidowanie przykurczy mięśni, a zatem poprawę naszej postawy, co istotnie wpływa na korygowanie naszej sylwetki.
Naszym masażem SZTANDAROWYM jest masaż bańką chińską połączony z drenującym masażem Thalgomince.

Połączenie drenażu limfatycznego zwanego masażem THALGOMINCE z masażem próżniowym bańką chińską to rewolucja w wyszczuplaniu!!!! Setki naszych klientek już skorzystały z szansy na lepsze samopoczucie i pewność siebie. Zabiegi na cellulit najlepiej wykonywać 2 razy w tygodniu – podczas jednej wizyty wykonujemy aba masaże – próżniowy bańką chińską i drenaż limfatyczny, masaż THALGOMINCE – intensywny, głęboki, modelujący sylwetkę. Obejmuje takie partie jak: łydki, uda, pośladki, boczki. Idealny nie tylko w celu redukcji cellulitu, ma również działanie terapeutyczne – poprzez głębokie ruchy przepychające odprowadzamy zalegającą ( zazwyczaj w okolicy kostek, łydek czy kolan ) limfę, w kierunku węzłów chłonnych. W ten sposób usuwamy wszelkiego rodzaju zastoje, opuchnięcia występujące w naszym organiźmie. Po manualnym masażu THALGOMINCE rozpoczynamy zasadniczą cześć terapii – masaż bańką chińską. Próżniowy masaż wyszczuplający, polegający na zasysaniu fałdu skóry za pomocą gumowej bańki i stopniowo przesuwania go po skórze, co doprowadza do rozgrzania tkanek, przyspieszenia krążenia, a tym samym zwiększenia przemianę materii. Zabiegu trwa 60 minut. Ważne aby pamiętać, że decydując się na serię masaży, dodatkowo należy wspomóc leczenie dietą oraz ćwiczeniami, pozwoli nam to na intensyfikację efektów.

4. Endermologia LPG – to jeden zabieg o kilku działaniach: wyszczuplającym, wspomagającym odchudzanie, poprawiającym drenaż limfatyczny a przede wszystkim zabieg antycellulitowy i ujędrniający.
Endermologia to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest masowanie skóry na 3 poziomach wgłąb przy jednoczesnym zasysaniu fałdu skórnego. Zabieg przeprowadzany jest w specjalnym ubranku, wyglądającym jak rajstopowy kombinezon. Skuteczność zabiegu jest bardzo duża o ile wykonuje go doświadczony i gruntownie wyedukowany specjalista (ruchy głowicy są bardzo skomplikowane i zarazem istotne terapeutycznie) oraz kiedy połączymy go z innymi sposobami stymulacji (fala uderzeniowa-akustyczna, mezoterapia, karboksyterapia) oraz skuteczną dietą odchudzającą opartą o badania (genodieta) i wiedzę dietetyka klinicznego.
Endermologia jest bardzo przyjemna i nie powoduje siniaków, obrzęków, bolesności.

Czytaj więcej: https://medyczne-fbi.pl/endermologia/

5. Fala uderzeniowa – akustyczna STORZ Medical – to dalece skuteczny zabieg antycellulitowy, którego działanie opiera się o wibracje (dźwięk) przenoszone do komórek tłuszczowych, ulegającym uszkodzeniu. To jakby uderzać w tkankę objętą cellulitem za pomocą „młota pneumatycznego”. Częstotliwość wibracji pozwala także na przebudowę struktury włókien kalagenowych i ujędrnienie skóry.
To jeden z najbardziej sprawdzonych sposobów na cellulit!

Czytaj więcej: https://medyczne-fbi.pl/likwidowanie-cellulitu-fala-akustyczna-uderzeniowa/

Na zabiegi na cellulit w Krakowie zaprasza instytut Face and Body przy ulicy Starowiślnej.

Inne zabiegi

w Face and Body Institute Kraków

Zobacz aktualne promocje

I WYBIERZ OKAZJĘ DLA SIEBIE

PROMOCJE