Depilacja laserowa Kraków

Depilacja laserowa LightSheer® Diode system jest najdoskonalszym, nowoczesnym laserem do trwałego usuwania owłosienia.

LightSheer jest laserem diodowym i dzięki wybiórczości oddziaływania na barwnik zawarty we włosie, powoduje trwałe zniszczenie jego cebulki.

System do depilacji – LightSheer™ Diode Laser System, będący rezultatem wielu badań, został doceniony przez wiele międzynarodowych instytucji, a także posiada honorowane w świecie medycznym certyfikaty:
– certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków
– certyfikat ISO 9001

W trakcie Kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco LightSheer ET Diode Laser System uznano za najlepsze urządzenie do depilacji laserowej.

DEPILACJA LASEROWA – ZASADA DZIAŁANIA LASERA DIODOWEGO

W trakcie depilacji laserowej emitowana jest wiązka promieni, którą pochłania melanina (barwnik włosa). Prowadzi to do zniszczenia cebulki włosa.
Czy w trakcie depilacji laserowej zostaną usunięte wszystkie włosy?

W trakcie zabiegu usuwane są włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Zaznaczyć należy, że fizjologicznie nie wszystkie włosy znajdują się w fazie wzrostu – tylko około 30 procent. Oznacza to, że podczas jednego zabiegu możemy usunąć 30 procent owłosienia. Przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami uzależnione więc są od przejścia uśpionych włosów w fazę aktywnego wzrostu. Depilację laserową należy powtarzać co 4 do 12 tygodni w zależności od depilowanej części ciała.
Włosy po zabiegu zaczynają rosnąć normalnie, a następnie wypadają po 2-3 tygodniach. W wyniku kolejnych zabiegów, włosów odrasta coraz mniej. Są również słabsze i jaśniejsze.

CZY DEPILACJA LASEROWA JEST SKUTECZNA

Depilacja laserowa ma skuteczność na poziomie 80-90 proc. Po cyklu zabiegów, mogą pozostać nieliczne włosy. Są one cienkie i słabe. To jak dużo ich pozostanie, uzależnione jest od koloru owłosienia, grubości włosa oraz formy oraz skuteczności wcześniejszych depilacji. Jednym z najważniejszych czynników powodzenia depilacji jest właśnie dobranie odpowiednich parametrów zabiegu i dokładności jego wykonania – co możemy zagwarantować w Face and Body Institute.
Po zabiegu depilacji laserowej może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie i podrażnienie ale najczęściej ustępują one w dniu depilacji. Jeśli pozostaną, ustępują najczęściej po kilku dniach.

W Face and Body Institute w Krakowie, zabiegi depilacji laserowej wykonywane są przez doświadczonego specjalistę z wieloletnim doświadczeniem, który przeszedł specjalistyczne przeszkolenie, prowadzone przez firmę Lumenis. Daje to gwarancję najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa oferowanych usług.

Przeciwwskazania do zabiegu.
Z zabiegu depilacji laserowej nie powinny korzystać:

 • kobiety w ciąży
 • kobiety karmiące piersią
 • osoby z ostrymi stanami zapalnymi skóry
 • osoby z ze zmianami skórnymi na tle alergicznym
 • osoby z tatuażem w miejscu wykonywania zabiegu
 • osoby cierpiące na padaczkę
 • osoby z bielactwem
 • osoby cierpiące na łuszczycę
 • osoby u których występuje nadwrażliwość skóry na słońce
 • osoby z przebytymi i czynnymi chorobami nowotworowymi
 • osoby ze skórą skłonną do bliznowacenia
 • osoby z rudymi, siwymi oraz blond włosami
 • osoby z opryszczką (zabieg można wykonać tydzień po ustąpieniu)

Depilacja laserowa Kraków

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ

Przez 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania. Dotyczy to również korzystania z solarium oraz samoopalacza. Przez 6 tygodniu przed zabiegiem natomiast nie należy usuwać włosów. Pomiędzy kolejnymi zabiegami, można golić lub podcinać włosy. Należy pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry, by utrzymywać ją w dobrej kondycji. Na zabieg najlepiej przyjść w luźnej odzieży, która nie będzie podrażniać wydepilowanej skóry. Na konsultacje odbywające się w okolicy planowanego zabiegu, nie nalży golić włosów. Należy je zgolić dzień przed planowanym zabiegiem depilacji.

Na tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania kremów do depilacji oraz środków złuszczających (peeling). Dzień przed zabiegiem, nie należy stosować balsamów, antyperspirantów. Etiaxil należy odstawić minimum miesiąc przed zabiegiem. W tym samym czasie należy zaprzestać stosowania kremów i maści, które zawierają wit. A, wit. C, kwasy owocowe oraz retinoidy (Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne).

Usuwanie włosów

STOSOWANIE LEKÓW PRZY DEPILACJI LASEROWEJ

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy zgłosić jakie leki są przyjmowane. W przypadku leczenia hormonalnego np. tarczycy, hirsutyzmu, bezpłodności, należy przedstawić oświadczenie lekarza prowadzącego, o braku przeciwwskazań do takiego zabiegu. Podobne oświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu dostarczyć muszą osoby z rozrusznika serca i innymi problemami kardiologicznymi.
W zależności od leku należy je odstawić:
2-4 tygodni przed zabiegiem:
– leki światłouczulające np. część antybiotyków, leki przeciwdepresyjne, aspiryna, itp.
– odstawić witaminę A i E (miesiąc przed zabiegiem)
2 tygodnie przed zabiegiem:
– zioła (nagietek, dziurawiec, herbata figura)
2 dni przed zabiegiem:
– witaminę C
Osoby stosujące doustnie izotretynoiny (Roacutan, Izotek, Curacne) do zabiegu mogą przystąpić dopiero po 6 miesiącach od zakończenia terapii.

Depilacja laserowa Kraków – Instytut Face and Body zaprasza.

Depilacja laserowa

już od 99 zł za sesję

A jeśli chcesz wykonać BEZPŁATNIE:

 • próbę lasera z konsultacją specjalistyczną i doborem parametrów
 • otrzymać 50% zniżki na PIERWSZY ZABIEG
 • otrzymać 50% zniżki na każdy zabieg powyżej 6 w serii
 • 2-letnią GWARANCJĘ na efekt po serii zabiegów

… KONIECZNIE POBIERZ VOUCHER PONIŻEJ!

Kontakt

Pobierz od nas voucher zniżkowy wypełniając formularz kontaktowy po prawej

  [recaptcha]

  Inne zabiegi

  w Face and Body Institute Kraków

  Zobacz aktualne promocje

  I WYBIERZ OKAZJĘ DLA SIEBIE

  PROMOCJE