Zabiegi trychologiczne i leczenie łysienia

Zabiegi trychologiczne i leczenie łysienia

Łysienie jest procesem polegającym na postępowym zanikaniu wytwarzania włosa w mieszku włosowym, najczęściej o podłożu hormonalnym (hiperandrogenizm, hiperprolaktynemia czy choroby tarczycy). Najczęściej występującym typem łysienia jest łysienie androgenowe, spowodowane bardzo wysoką wrażliwością mieszka włosowego na pochodną testosteronu – DHT dihydrotestosteron. DHT powoduje tzw. miniaturyzację mieszka włosowego, włosy stają się cieńsze i słabe, aż wkońcu wypadają. W zależności od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta łysienie może być procesem dziedziczonym, równie często związane z wcześniej wspomnianymi zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Proces ten może być pogłębiony poprzez sytuacje stresowe, zażywane leki, choroby skóry głowy czy ogólne zatrucie organizmu – niedobór odpowiednich pierwiastków w organiźmie.

Przed:

zabiegi trychologiczne krakowleczenie lysienia krakow
   Po:

leczenie lysnia efekty krakowefekty leczenia lysienia krakow
Ze względu na złożoność przyczyn łysienia w leczeniu niezbędne staje się łączenie terapii farmakologicznej (wewnętrznej) jak i zewnętrznej: w postaci odpowiedniej pielęgnacji domowej, czy poddania się zabiegom stricte trychologicznym. Ale przed przystąpieniem do leczenia niezbędne jest postawienie prawidłowej diagnozy, od tego zależy dalsze postępowanie.

Do diagnostyki łysienia czy określenia stanów chorobowych skóry głowy służy nam badanie mikrokamerą. Trycholog wykonuje dokładną diagnostykę skóry głowy, mieszków włosowych czy ogólnie – włosów. Już w pierwszym etapie diagnostyki jest w stanie określić z czym mamy do czynienia: nadmierny łojotok, zaburzenia mikrokrążenia skóry głowy, łupież suchy, tłusty czy występowanie zaczopowanych mieszków włosowych. Szczegółowy wywiad i badanie pozwoli w dalszym etapie na wybranie odpowiedniej drogi leczenia: skierowanie do specjalisty (dermatologa, endokrynologa, ginekologa) czy też zastosowanie odpowiednich zabiegów, terapii pozwalających na zahamowanie postępującego procesu łysienia czy też stymulacji mieszków włosowych.

Cena: 125 zł

Idealnie na stymulację mieszków włosowych działa mezoterapia igłowa skóry głowy, polegająca na licznych mikronakłuciach króciutką, cienką igłą, a tym samym wprowadzeniu substancji aktywnych wgłąb skóry. Zabieg ten hamuje zarówno łysienie androgenowe, jak i sezonowe wypadanie włosów, stymulując mieszki włosowe do wzrostu włosa. Podczas terapii wykorzystuje się mieszankę aminokwasów, witamin, czynników wzrostu czy pobudzających komórki skóry – peptydów biomimetycznych. Mezoterapię zaleca się wkonywać w odstępach co 7-10 dni w serii minimum 5 zabiegów.

Cena jednego zabiegu: 235 zł

Cena pakietu 5 zabiegów: 995 zł

plakat_trychologia

Inne zabiegi

w Face and Body Institute Kraków

Zobacz aktualne promocje

I WYBIERZ OKAZJĘ DLA SIEBIE

PROMOCJE