Home/blog/Skuteczne usuwanie zmarszczek!

Skuteczne usuwanie zmarszczek!

Zabiegi usuwające zmarszczki należą do najbardziej popularnych z zakresu szeroko pojętej medycyny estetycznej.
Powszechnie wiadomo, że zmarszczki są wypadową ruchów mimicznych, a także siły grawitacji działającej na naszą skórę.
Możemy więc zmarszczki podzielić na mimiczne i grawitacyjne.

Zmarszczki mimiczne można czasowo (niepermanentnie) usunąć, podając toksynę botulinową ze względu na jej działanie blokujące przewodnictwo nerwowe. Po podaniu botoxu następuje przerwanie przechodzenia impulsu na zakończeniach nerwów, co skutkuje zmniejszeniem kurczliwości mięśnia. Najprościej można to zobrazować mówiąc, że mięsień jest długotrwale zrelaksowany i nie może się kurczyć! Oczywiście kurczliwość mięśnia jest jedynie ograniczona, a nie zlikwidowana. Zabiegami z użyciem toksyny botulinowej można likwidować zmarszczki na czole, wokół oczu, w okolicy ust, a nawet w obrębie szyi.

Kiedy zmarszczki nie są aż tak bardzo widoczne możemy usuwać je stymulując skórę do pogrubienia, poprzez zastosowanie mezoterapii, masażu liftingującego, radiofrekwencji itd., a co za tym idzie nieinwazyjnie usuwać zmarszczki i linie. Takie zabiegi często łączymy z zastosowaniem toksyny botulinowej lub takimi nieinwazyjnymi zabiegami wyprzedzamy zastosowanie toksyny botulinowej – wszystko zależy od kondycji skóry i wieku pacjenta, a także spodziewanych i/lub oczekiwanych rezultatów.

Kiedy mamy do czynienia ze zmarszczkami grawitacyjnymi, do walki wkracza sprzęt ujędrniający skórę – bo dzięki niemu odwracamy działanie grawitacji lub/i wypełniacze tkankowe. Nie ma się czego obawiać myśląc o usuwaniu zmarszczek takimi metodami! Wypełniacze to gęsty kwas hialuronowy – a więc składnik fizjologicznie występujący w naszej skórze, który podaje się w miejsce zagłębienia skóry aby ją unieść. To uniesienie powoduje spłycenie zmarszczki – oczywiście na pewien określony czas – najczęściej 10-12 miesięcy.

Likwidowanie zmarszczek jest procesem wieloetapowym, wymagającym często wsparcia dietetyka, fizjoterapeuty, użycia nowoczesnego sprzętu – ale jest procesem możliwym i skutecznym.

Pamiętajmy, że każda skóra, każda twarz starzeje się trochę inaczej i każdą zmarszczkę będziemy likwidowali w optymalny dla niej sposób.

Nas również obowiązuje złota zasada w zakresie usuwania zmarszczek – łatwiej zapobiegać niż leczyć. Nie zapominajmy więc, że nasz wygląd i zdrowie to suma małych rzeczy – tych które robimy każdego dnia 🙂

Dlatego zachęcamy do konsultacji w zakresie dobierania spersonalizowanej pielęgnacji domowej, stosowanej suplementacji, diety. Polecamy cross-consulting jako spersonalizowaną, ogólnozdrowotną konsultację, która pomoże ustalić plan postępowania medycznego i kosmetycznego by opóźnić proces starzenia się skóry. Konsultację przeprowadza konsultant medyczny Agnieszka Gomolińska.