Sculptra – odmładzanie twarzy

Sculptra – odmładzanie twarzy Kraków

Odzyskaj młodzieńczy owal twarzy!

Efekty zabiegu:

– podniesienie owalu twarzy
– odtworzenie młodzienczej objętości twarzy
– uzupełnienie objętości opadających policzków
– pogrubienie i odmłodzenie skóry
– redukcja nadmiaru skóry -“obwisania”
– redukcja zmarszczek i bruzd / fałd – np. nosowo-wargowych
– stopniowy efekt nie budzący podejrzeń otoczenia
– długotrwały efekt – około 3 lata

Sculptra – jest jedynym preparatem stosowanym w medycynie estetycznej, dzięki któremu można jednocześnie odbudować utraconą objętość owalu twarzy, likwidując przy tym fałdy, zmarszczki i powodując uniesienie linii żuchwy. Jest to zabieg odtwarzający młodzieńczą krągłość twarzy stopniowo i najbardziej naturalnie – zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów co 4-6 tygodni.

Sculptra może być używana zarówno w przypadku wczesnych jak i późnych objawów starzenia się. Nie jest jednak klasycznym wypełniaczem (kwas hialuronowy), jest generatorem wzrostu objętości i ilości włókien podporowych skóry. Jest produkowana z poly-L kwasu mlekowego, materiału używanego w regeneracji skóry, gojeniu ran i produkcji szwów chirurgicznych.
Sculptra jest wstrzykiwana, podawana głęboko w tkanki w kolejności traconej objętości: okolica oczu, skronie, policzki, obszar pomiędzy nosem a ustami. Jej działanie polega na zbudowaniu podpory dla zwiotczałej i poddającej się grawitacji skóry.

Rezultat zabiegu nie jest widoczny od razu, a dopiero po około 4-6 tygodniach. Wynika to z przemian jakie zachodzą w skórze i konieczności wytworzenia przez nią nowych, własnych struktur. Efekt liftingu pojawi się po kolejnej wizycie u specjalisty medycyny estetycznej i podaniu preparatu w wymagane miejsca.
Zazwyczaj potrzebne są trzy iniekcje, których rezultat utrzymuje się nadzwyczaj długo – około 3 lata. Sculptra powoduje zwiększenie grubości skóry o około 50%, co wyraźnie redukuje głębokość linii i fałd.

Wskazania po zabiegu:
– konieczne jest masowanie twarzy po zabiegu przez 5 dni, 5 razy dziennie, po 5 minut. Można wykonać wspomagająco serię 5 masaży Lift Up, dzięki którym preparat zostanie równomiernie rozprowadzony, a skóra pobudzona do jeszcze silniejszej regeneracji.

Przeciwskazania:
– stany zapalne skóry
– aktywne zakażenia w miejscu planowanego zabiegu
– opryszczka
– ciąża, okres karmienia piersią
– choroby o podłożu autoimmunologicznym
– choroby nowotworowe
– cukrzyca
– skłonność do tworzenia się keloidów (blizn przerosłych)
– obniżona znacznie krzepliwość krwi

Inne zabiegi

w Face and Body Institute Kraków

Zobacz aktualne promocje

I WYBIERZ OKAZJĘ DLA SIEBIE

PROMOCJE