Mezoterapia kosmetologiczna

Mezoterapia igłowa w Krakowie

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Dzięki iniekcji, czyli użyciu igły i strzykawki, składniki aktywne podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują, co pozwala na uzyskanie ich odpowiedniego stężenia i aktywności. Pominięta zostaje tak trudna do pokonania bariera naskórkowa. Pozwala to na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacji i odnowy skóry. Zabiegi mezoterapii igłowej wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie składników aktywnych wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej regeneracji po licznych nakłuciach wykonanych w trakcie zabiegu. Mezoterapię igłową stosuje się nie tylko w celu rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni ale także w likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, hiperpigmentacji oraz w stymulacji wzrostu włosów i leczeniu łysienia.

Zabieg mezoterapii polega na stosunkowo gęstym śródskórnym (bądź podskórnym w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu) podawaniu małych dawek substancji aktywnych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała. Ślady po wkłuciach, w zależności od zastosowanego preparatu, znikają po kilku do kilkunastu godzin, a substancje aktywne rozpuszczają się całkowicie.

Zabieg nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być wykonywany przez cały rok. Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii zabiegów, w której ilość i częstotliwość zabiegów uzależniona jest od problemu z jakim boryka się klient i stosowanego preparatu. Powinny się one odbywać cyklicznie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Jest to zdecydowanie jeden z naszych ulubionych i najczęściej polecanych zabiegów, z którego nam samym regularnie zdarza się korzystać!

Mezoterapia Kraków - efekt Przed
Mezoterapia Kraków - efekt Przed

Preparaty

HYDRA BOOSTER

Co to jest Hydra Booster?
To całkowicie nowe, unikatowe i innowacyjne połączenie substancji nawilżających i stymulujących odnowę komórkową, podawane w formie mezoterapii igłowej.
To zaawansowany sposób nawilżania i utrzymania jędrności skóry, z jednoczesnym jej:

 • odżywieniem
 • rozświetleniem
 • odnową na poziomie komórek skóry

Polega na połączeniu w jednym zabiegu dwóch preparatów o udowodnionym klinicznie działaniu. Pierwszy to sztandarowy produkt Filorgii do mezoterapii – NCTF 135HA, zawierający kwas hialuronowy i aż 53 składniki niezbędne skórze do prawidłowego funkcjonowania (m.in. witaminy, aminokwasy, antyoksydanty, koenzymy i minerały). Zapewnia on doskonałe nawilżenie, wygładzenie powierzchownych zmarszczek, ujednolicenie

Jakich rezultatów można się spodziewać?
Nowatorski zabieg HYDRA BOOSTER zapewnia wielopoziomowe nawilżenie wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość, wygładza powierzchowne zmarszczki ujednolica koloryt. Drugi to M-HA 18 z kwasem hialuronowym i glicerolem, który daje bardzo głębokie nawilżenie i ujędrnienie skóry oraz zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami. Połączenie substancji zawartych w obu produktach to ZASTRZYK ODMŁADZAJĄCY SKÓRĘ.
Zabieg stosowany jest w celu spowolnienia procesów starzenia skóry, jako prewencja utraty jej wilgotności i gęstości.
Skóra po serii zabiegów ma przyspieszoną regenerację co objawia się szybszym gojeniem, brakiem odczucia ściągania, miękkością i ujednoliceniem kolorytu.

Jak przebiega zabieg?
Skóra po badaniu jest zniczulana kremem Emla i nakłuwana co około 3-5 mm na całej powierzchni zabiegowej.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Nowy zabieg HYDRA BOOSTER sprawdzi się najlepiej u osób o skórze suchej, wymagającej głębokiego nawilżenia, zwiotczałej i potrzebującej ujędrnienia. Może być również stosowany jako działanie prewencyjne, szczególnie w okresach zwiększonego stresu skóry (po wakacjach, w okresie zimowym). W zastosowaniu zabiegu brak jest ograniczeń wiekowych – zawsze decydującą jest kondycja i potrzeby skóry.
Zabieg zalecany jest w serii: 3 zabiegi co 30 dni.
W celu podtrzymania efektu: 1 zabieg co około 6 miesięcy.

Hydra Booster jak większość zabiegów może być stosowany jako monoterapia, ale w zależności od kondycji, wieku, potrzeb skóry i zakładanych efektów sprawdza się jeszcze lepiej jako element PLANU ZABIEGOWEGO.
Można go łączyć z zabiegami:

 • peelingi chemiczne
 • frakcyjny RF – Mesotherm
 • laser
 • Dermapen
 • zabiegi kosmetologiczne/pielęgnacyjne

CYTOCARE S LINE

Preparat CYTOCARE S Line to niezwykle silna antyoksydacyjna i nawilżająca formuła dająca skórze natychmiastowy efekt rozświetlenia, przywracająca naturalną równowagę fizjologiczną. To rewitalizacja, nawilżenie skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz grzbietów dłoni. CYTOCARE S Line działa synergicznie zarówno w głębokich jak i w powierzchownych warstwach skóry co gwarantuje jej pełną i idealną rewitalizację.

Rekomendowana szczególnie jako SOFT FILLING. Ma na celu nawilżenie, wypełnienie drobnych linii, działanie antyoksydacyjne oraz nadanie spektakularnego efektu rozświetlenia skóry. Kuracja składa się z 3 sesji przeprowadzonych co 3 tygodnie.

Skład: nieusieciowany kwas hialuronowy 6mg/ml, kompleks odnawiający skórę (54 składniki aktywne, min: minerały, witaminy, aminokwasy, antyoksydanty)

FILORGA NCTF 135HA

NCTF 135HA to doskonały preparat przeznaczony do intensywnej rewitalizacji i nawilżenia zmęczonej i wiotkiej skóry. Efektem działania jest nawilżenie, wygładzanie zmarszczek, poprawa gęstości skóry dojrzałej i wiotkiej. Obszar stosowania to twarz, szyja, dekolt, wierzch dłoni. Preparat aktywnie nawilża, regeneruje, poprawia koloryt skóry, stymuluje wzrost komórkowy, zwiększa sprężystość skóry i wypłyca drobne linie mimiczne.

Kuracja preparatem NCTF 135HA składa się zazwyczaj z serii 4-6 zabiegów, wykonywanych cyklicznie co 2 tygodnie.

Skład: kwas hialuronowy w stężeniu 5mg/ml + kompleks odżywczy zawierający 54 składniki aktywne takie jak witaminy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, substancje redukujące

DERMAHEAL HSR

Dermaheal HSR to przeciwzmarszczkowy preparat do mezoterapii igłowej dający efekt odmłodzenia, regeneracji i głębokiego nawilżenia. Działa rewitalizująco na suchą i nieodżywioną skórę. Kompleks peptydów biomimetycznych odmładza i pobudza postarzałą skórę, spłycając zmarszczki. Obecny w preparacie kwas hialuronowy nawilża skórę i zmniejsza pory. Powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek i wzmacnia elastyczność skóry poprzez przyspieszenie proliferacji komórek oraz indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Produkt przeznaczony jest do rewitalizacji skóry okolic twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów rąk.

Skład: 58 składników aktywnych, w tym: kwas hialuronowy (o stężeniu 1%), 13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 koenzymy, 2 kwasy nukleinowe, czynniki redukujące i 5 peptydów biomimetycznych

STRETCHCARE

StretchCare to połączenie kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu, witaminy B5, oraz kompleksu DMAE. Mezoterapia preparatem

StretchCare obkurcza poluzowane włókna kolagenowe wywołując efekt natychmiastowego liftingu, a skóra staje się idealnie napięta i wzmocniona. Skóra poddana kuracji jest gładsza, wzmocniona; wręcz podniesiona.

StretchCare doskonale sprawdza się wszędzie tam gdzie występują zwiotczenia skóry; w mezoterapii biustu, nadmiarze skóry po intensywnym odchudzaniu czy ciąży. Preparat z powodzeniem stosowany jest w terapii rozstępów.

Skład: kwas hialuronowy, DMAE, witamina B5, pierwiastki śladowe: Cu-Zn.

CELLUCARE

CelluCare to wyjątkowo zbilansowany koktajl do mezoterapii igłowej przeznaczony do leczenia cellulitu, w którego skład wchodzą kwas hialuronowy, kofeina, i mikroelementy. Są to trzy kluczowe składniki redukujące podskórne złogi tłuszczowe i skórkę pomarańczową, a także korygujące sylwetkę. W widocznym stopniu wygładza skórę i rozbija cellulit.

Dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego hydrolizującego błony komórkowe, następuje uwolnienie adipocytów odpowiedzialnych za pojawianie się grudek tłuszczu w tkankach. Kofeina pobudza mikrocyrkulację skórną, przyczyniając się tym samym do eliminacji rozłożonych kwasów tłuszczowych. Nawilżające właściwości kwasu hialuronowego nadają skórze miękkość i gładkość. Pierwiastki śladowe pobudzają komórki i wzmacniają skórę.

Skład: kwas hialuronowy, kofeina, mikroelementy (Mn, Zn).

TEOSYAL® REDENSITY [I]

Mezoterapia preparatem Teosyal Redensity I łączy w sobie koncepcję wypełnienia i odżywienia skóry. Formuła preparatu zawiera wysokiej jakości nieusieciowany kwas hialuronowy o właściwościach głęboko nawilżających oraz wyselekcjonowane składniki wspomagające proces odzyskania prawidłowej gęstości skóry właściwej. Kompleks aminokwasów stymuluje wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a także reguluje proces gojenia oraz odbudowy tkanek. Obecna witamina B6 niezbędna jest w metabolizmie komórek skóry. Z kolei minerały: cynk i miedź biorą udział w procesie syntezy DNA i zwiększają proces powstania nowych komórek.

Redensity I zawiera także lidokainę – substancję znieczulającą, zapewniającą komfort podczas zabiegu.

Kuracja TEOSYAL® Redensity I składa się zazwyczaj z trzech sesji przeprowadzanych co trzy tygodnie. Zalecana jest wiotkiej i pozbawionej blasku skórze pokrytej drobnymi zmarszczkami. Efektem zabiegów są wyraźnie wygładzone rysy twarzy i zanik tzw. ciemnych obszarów. Skóra jest zagęszczona, gładka oraz odpowiednio nawilżona, dzięki czemu odbija światło i jest pełna blasku.

Skład: nieusieciowany kwas hialuronowy 15mg/ml, kompleks odnawiający skórę (8 aminokwasów, 3 antyoksydanty, 2 minerały, 1 witamina), lidokaina

Filorga NCTF

od 269 zł

Cytocare S-Line

899 zł

Cellucare

440 zł

Mezoterapia skóry głowy w Krakowie

Preparaty

DERMAHEAL HL

Dermaheal HL to preparat do mezoterapii biomimetycznej, w skład którego wchodzi 56 aktywnych składników. Unikalny zestaw komponentów, bogaty w odpowiednio dobrane peptydy, działa stymulująco i odżywczo na komórki skóry głowy – wzmacnia i odbudowuje cebulki włosowe, co w efekcie doprowadza do zatrzymania procesu wypadania włosów, a następnie do odzyskania przez nie gęstości i zdrowego blasku.

Dermaheal HL dzięki swoim właściwościom regenerującym skutecznie ogranicza utratę włosów i łysienie. Włosy i skóra głowy są odżywione oraz nawilżone.
Produkt do mezoterapii przeznaczony dla kobiet jak i mężczyzn. Zaleca się przeprowadzenie całej kuracji, na którą składają się minimum 4 sesje w odstępach 7-10 dni, a następnie 2-3 sesje podtrzymujące.

Skład: 13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 koenzymy, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące, 4 peptydy biomimetyczne.

PEPTYDY:

 • DECAPEPTIDE-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa
 • ACETYL DECAPEPTIDE-3: rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa
 • OLIGOPEPTIDE-24 (KERAMIN 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych
 • COPPER TRIPEPTIDE-1 (CG-PEPTYD MIEDZI): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

DR. CYJ HAIR FILLER

Dr. Cyj Hair Filler to innowacyjny produkt, skuteczny w walce z wypadaniem włosów. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego.

Innowacyjność DR. CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również technologia przedłużonego uwalniania substancji aktywnych – działa jeszcze 14 dni po aplikacji. Minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie
po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie
się i penetrację składników aktywnych.
Preparat powstrzymuje wypadanie włosów i przyspiesza ich odrost. Pogrubia, zagęszcza włosy, pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy, rewitalizuje mieszki włosowe.

Wskazany w przypadku:

 • Łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet
 • Wypadania włosów związanego ze stresem
 • Sezonowego wypadania włosów lub ich osłabienia związanego z częsta koloryzacją
 • Cienkie, przerzedzone włosy
 • Włosy oraz skóra głowy przed i po przeszczepie

Seria zabiegowa obejmuje 4 sesje zabiegowe w odstępach co 2 tygodnie. Po zakończeniu serii zaleca się zabieg przypominający co 6 miesięcy.

Skład: Kwas hialuronowy (0,7%), 7 peptydów biomimetycznych.

PEPTYDY:
Dekapeptyd-10; Oktapeptyd-11; Oktapeptyd-2

 • Pobudzenie angiogenezy w obrębie mieszków włosowych
 • Zahamowanie apoptozy
 • Stymulacja wzrostu włosa

Dekapeptyd-18; Dekapeptyd-28

 • Aktywacja wzrostu włosa poprzez białka Wnt
 • Pobudzenie komórek macierzystych
 • Namnażanie keratynocytów

Oligopeptyd-54

 • Zablokowanie wpływu DHT powodującego łysienie
 • Zatrzymanie wypadania włosów

Oligopeptyd-71

 • Przywrócenie pigmentacji włosów
 • Formowanie nowych włosów

Mezoterapia skóry głowy od

235 zł

Opinie

Mezoterapia kosmetologiczna OCZAMI KLIENTÓW

Bardzo miło jest już od momentu wejścia. Przyjemny zapach, który rozchodzi się po klatce schodowej w całej kamienicy. Przemiłe Panie na recepcji (zawsze), które już od progu witają uśmiechem. Potem przyjemny zabieg mezoterapii poprzedzonej znieczuleniem w wykonaniu zawsze uśmiechniętych Agentek (bez względu na pogodę) w bardzo miłej atmosferze. Bardzo lubię tam wracać.

Barbara

Pani Agnieszka o wszystkim informowała na bieżąco podczas wykonywania zabiegu mezoterapii. Jak zawsze dba o nastrój i jak najlepsze moje samopoczucie. Przygaszenie świateł okrycie kocem i miłą rozmowę. Cóż chcieć więcej. Przygotowanie do zabiegu, nałożenie znieczulenia również odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze. Teraz czekać tylko na efekt zabiegu.

Sabina

Świetny zabieg! mezoterapia S-line
– kompletnie nic nie bolało,
pani Agnieszka ma cudowne ręce !!!
jestem bardzo zadowolona, dziękuję.

Elżbieta

Inne zabiegi

w Face and Body Institute Kraków

Zobacz aktualne promocje

I WYBIERZ OKAZJĘ DLA SIEBIE

PROMOCJE