Home/blog/Co to medycyna estetyczna?

Co to medycyna estetyczna?

Medycyna Estetyczna to interdyscyplinarna specjalizacja medyczna, która wymaga znajomości dermatologii, chirurgii, anestezjologii, kosmetologii, endokrynologii i wielu pokrewnych dziedzin.

Dlaczego osoba wykonująca zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinna być tak gruntownie i szeroko wyedukowana? Dlatego, że proces starzenia to wynik zmian w funkcjonowaniu całego organizmu, a nie tylko skóry!

Lekarz medycyny estetycznej to także artysta. Bez bardzo rozwiniętej wyobraźni i umiejętności analizy twarzy jako przestrzennej bryły – trudno byłoby odtwarzać to, co zabiera nam czas.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą mieć różne wskazania – rozpoczęte w odpowiednim okresie życia mogą stymulować skórę do wzmożonej regeneracji i nie dopuszczać do powstania oznak starzenia lub korygować te oznaki. Do tej drugiej grupy należą zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej (Botox, Azalure, Bo cuture), wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego (StylAge, Juvederm, Redensity) lub różnego rodzaju modyfikatorów wzrostu tkanek (Sculptra, Radiesse), a nawet przeszczepów własnej tkanki tłuszczowej czy też płytek krwi (Regeneris – osocze bogatopłytkowe).

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w naszym Instytucie wspomagane są procedurami kosmetycznymi, kosmetologicznymi, dietetyką kliniczną, a nawet pracą z trenerem personalnym. Nasza praca ma na celu zachowanie nie tylko dobrego wyglądu na długie lata, ale przede wszystkim pełnej sprawności, mobilności i dobrego samopoczucia.

Nasze długoletnie doświadczenie – Face and Body Institute otwarty został w Polsce już w 2006 roku – pozwoliło nam wypracować bardzo skuteczne i zarazem wielospecjalistyczne podejście do Klienta/Pacjenta, oparte na rzetelnych badaniach, praktyce medycznej, a także kompilacji tej wiedzy dzięki ogromnemu zaangażowaniu naukowemu dyrektora medycznego placówki – Agnieszki Gomolińskiej.

Nasi specjaliści zadbają o Ciebie w całości – od najmniejszej komórki do największego organu, jakim jest skóra! Nasze działania nie są przypadkowe i wychodzą daleko poza wymiar “urodowej mody”.

W naszych rękach medycyna estetyczna jest bezpieczna i skuteczna, a to wszystko dlatego, że my też chcemy być piękne i zdrowe – na zawsze!

Agentki medycznego FBI