Endermologia – leczenie cellulitu i likwidacja tkanki tłuszczowej

 

Endermologia to unikalna technika stymulacji komórkowej!

Na czym polega Endermologia?

Endermologia lpg jest to precyzyjny masaż mechaniczny połączony z równoczesnym podciśnieniem, który silnie oddziałuje i stymuluje zarówno tkankę tłuszczową jak i tkankę łączną skóry. Podciśnieniem uaktywnia i przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej oraz stymuluje organizm do produkcji włókien kolagenowych. Moc podciśnienia dostosowywana jest do subiektywnych odczuć osoby poddawanej zabiegowi.

Efekty zabiegu i metoda działania:

JĘDRNA SKÓRA CIAŁA:

 • ujędrnienie,
 • poprawę elastyczności skóry,

Efekty zabiegu endermologii otrzymujemy dzięki intensywnemu oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną właściwą. Tkanka ta składa się głównie z komórek zwanych fibroblastami, które produkują kolagen i elastynę – białka, odpowiedzialne za sprężystość i elastyczność skóry. W trakcie zabiegu skóra poddawana jest “rozciąganiu” między rolkami, co stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i skutkuje odmłodzeniem skóry.

ODCHUDZANIE I REDUKCJA CELLULITU:

 • redukcja cellulitu tłuszczowego,
 • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
 • poprawa elastyczności skóry,
 • redukcja obrzęków i likwidacja cellulitu wodnego.

W tym aspekcie endermologia wykorzystuje silną próżnię i ruchome rolki głowicy. Zbita i stwardniała tkanka tłuszczowa, ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć nawet oporny na dietę czy gimnastykę tłuszcz. Dodatkowo poprzeczne ruchy względem skóry pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co wzmacnia i napina, a jednocześnie modeluje sylwetkę. Zabieg wykonujemy w specjalnym kombinezonie.

Endermologia LPG polecana jest także w rehabilitacji po zabiegach liposukcji, szczególnie w zakresie drenażu limfatycznego..

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU Z TOKSYN:

Endermologia to w dużym uproszczeniu – intensywny masaż, który doskonale stymuluje unaczynienie oraz poprawia krążenie krwi i limfy. To z kolei drenuje nadmiar płynów, wzmaga wymianę międzykomórkową i finalnie usuwa toksyny z organizmu.

DZIAŁANIE TERAPEUTYCZNE:

 • leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien,
 • usuwania bólów mięśni,
 • likwidowania bólu szyjnego, pleców, stawu łokciowego, bóle kolan, stóp, dłoni,
 • likwidowania obrzęków.

W trakcie wykonywania zabiegów endermologii w organizmie wyzwalają się endorfiny, znane jako hormony szczęścia. Koją one ból i powodują uczucie odprężenia i zadowolenia! Tak więc łączymy przyjemne z pożytecznym!


Jak przebiega zabieg?

Samobieżna głowica zabiegowa, w której występuje podciśnienie zasysa fałdę skóry, która zawijana jest przez pierwszą rolkę w głowicy, a rozwijana przez drugą. Fałda ta poddawana jest rozmasowywaniu w sposób dostosowany do określonego celu terapeutycznego. Wykonywany jest szereg manewrów, dostosowywanych przez specjalistę do celu jaki chce Pacjent osiągnąć. Zabieg na ciało, wykonywany jest z pominięciem okolic piersi. Aby zapewnić komfort, masaż wykonujemy przez specjalnie zaprojektowany kostium, który chroni skórę przed mechanicznym uszkodzeniem i pozwala na wykonywanie płynnych manewrów głowicą. Intensywność zabiegu zależy od partii ciała.

Historia Endermologii:

Zabieg ten wynalazł Louis Paul Guitay (stąd skrót LPG! – czyli oryginalna Endermologia), który po wypadku motocyklowym poddany został wielomiesięcznej rehabilitacji polegającej na ręcznych masażach wykonywanych w celu wygładzenia skóry. Zauważył on wtedy, że skuteczność masaży zależała przede wszystkim od siły nacisku i umiejętności masażysty. Guitay postanowił stworzyć urządzenie, która będzie naśladowało ruchy masażystów (najlepszych masażystów) oraz jednocześnie ujednolici siłę nacisku. Z początku aparat używany był do wspomagania leczenia blizn pooperacyjnych i powypadkowych. Szybko jednak zauważono silny pozytywny wpływ zabiegów na cellulit i tkankę tłuszczową. Okazało się bowiem, że masaże te mają stymulujący wpływ na układ żylny i limfatyczny, wyraźnie wspomagają wymianę komórkową. Dochodzi również do redukcji toksyn zgromadzonych w organizmie oraz do zmniejszenia retencji wody. W 1986 roku opatentowano technikę Endermologie. Aktualnie jest ona wykorzystywana głównie do zwalczania cellulitu i lokalnych otłuszczeń. Efekty są zdecydowanie spektakularne, zabieg przynosi wspaniałe rezultaty w ujędrnianiu, wyraźnie wygładza powierzchnię skóry, modeluje i kształtuje sylwetkę oraz wzmacnia tkankę łączną, a co za tym idzie ulega poprawie ogólny stan skóry.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • czynny nowotwór,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • zapalenie żył,
 • leczenie antykoagulantami (stosowanie leków przeciwzakrzepowych),
 • bielactwo,
 • infekcje,
 • choroby krwi.

Dodatkowe zalecenia:

Aby wzmocnić efekty zabiegu drenującego, zaleca się wypijanie 2,5 l wody dziennie, systematyczną aktywność fizyczną oraz ograniczenie spożywania tłuszczów i cukrów prostych, za to wzbogacenie diety o błonnik. Zalecana seria zabiegowa to od 14 do 20 zabiegów, wykonywane 2 razy w tygodniu. Po wykonanej serii, dobrze jest wykonywać zabiegi podtrzymujące – 1 zabieg w miesiącu.

Cena zabiegu endermologii uzależniona jest od czasu trwania zabiegu oraz jakości urządzenia. W Face and Body Institute kraków zabieg trwa 60 minut, obejmuje całe ciało i wykonywany jest na serwisowanym, oryginalnym urządzeniu Endermologia LPG.

Inne zabiegi

w Face and Body Institute Kraków

Zobacz aktualne promocje

I WYBIERZ OKAZJĘ DLA SIEBIE

PROMOCJE