Home/blog/Najtrwalsza depilacja!

Najtrwalsza depilacja!

Gładkie ciało jest obiektem pożądania każdej zadbanej kobiety.Depilacja laserowa w Krakowie Niestety golenie się golarką czy depilatorem często niesie za sobą szereg dobrze nam znanych problemów. Konieczność częstej depilacji powoduje pogrubienie

owłosienia, wrastanie włosków, podrażnienia objawiające się nieestetycznymi krostami, a dyskomfort często utrzymuje się nawet przez kilka dni po depilacji.

Na szczęście nowoczesne technologie dają nam możliwość zastąpienia tradycyjnych sposobów depilacji rozwiązaniami, które pozwolą nam zarówno zaoszczędzić czas jak i zagwarantują, że w każdej chwili będziemy cieszyć się gładkim i atrakcyjnym ciałem.

Panie mają możliwość usunąć zbędne owłosienie za pomocą depilacji laserowej, bądź kierowanej głównie do blondynek depilacji pastą cukrową.

Modne ostatnimi czasy stało się promowanie przez celebrytki mocnego owłosienia jako wyrazu sprzeciwu społecznym normom związanym z depilacją. Trend ten ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników.

Pamiętajmy jednak drogie panie, że moda jak każda inna przemija, a radość z trwałego usunięcia owłosienia może okazać się wieczna 🙂

Na skuteczność depilacji laserowej ma wpływ ilość powtórzeń zabiegu, wynikającego z naturalnego cyklu wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, ich wzrost składa się z trzech faz, dlatego depilację laserową należy powtarzać w odstępach od ok. 4-12 tygodni.

Pierwszą fazę stanowi anagen czyli wzrost włosa, w trakcie którego, występują intensywne podziały komórkowe, na skutek których następuje wzrost włosa. Jest to odpowiedni moment do wykonania zabiegu ponieważ to właśnie włosy widoczne na skórze reagują na światło lasera. Drugi etap – katagen- stanowi fazę przejściową i trwa od 3-8 tygodni. Wówczas włos przestaje rosnąć i obumiera. Następuje po nim ostatnia faza spoczynku czyli telogen, w trakcie którego brodawka włosa oddziela się od swojego korzenia, a martwy włos zostaje wypchnięty przez noworosnący. Równocześnie rozpoczyna się nowa faza wzrostu włosa.
Depilacja laserowa Kraków
Z uwagi na fakt, że włosy w fazie przejściowej i w fazie spoczynku nie są w stanie zaabsorbować wystarczającej dawki promieniowania lasera, naświetlanie usuwa tylko włosy w fazie aktywnego wzrostu. Potrzeba dlatego, w zależności od predyspozycji pacjenta, przeprowadzić zabieg depilacji laserowej kilkukrotnie. Zalecane jest wykonanie zabiegu minimum 3 razy, a im częściej jest wykonywane, tym większa redukcja owłosienia, spowolnienie jego wzrostu, a nawet całkowite wyeliminowanie.

Często spotkać możemy się z ofertami depilacji IPL, która mylnie określana jest mianem depilacji laserowej. IPL jednak z depilacją laserową nie ma nic wspólnego, a może stanowić jedynie alternatywę dla wosku. Tak naprawdę IPL to fotodepilacja, czyli depilacja światłem (Intense Pulsed Light). Niestety nie niesie ona za sobą oczekiwanych efektów. Stosując tę metodę nie powinnyśmy spodziewać się trwałego efektu depilacji, metoda ta jedynie przy wielokrotnych powtórzeniach zabiegu powoduje, że owłosienie staje się mniej ciemne i mocne ze względu na działanie na naczynia krwionośne, które zasilają brodawkę włosa. Niestety owłosienie regularnie odrasta, a kiedy przestaniemy stosować tę metodę wcześniejszy efekt cofa się.

Pomiędzy depilacją laserową a IPL istnieje diametralna różnica między długością generowanych fal świetlnych oddziałujących na komórki w skórze właściwej.

Działanie lasera polega na zamianie emitowanego przez niego światła w ciepło absorbowane przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach. Dzięki powstałej w ten sposób energii cieplnej doprowadzamy do zniszczenia cebulki włosa. Z uwagi na sposób działania metoda ta jest nieskuteczna dla osób jasnowłosych, które to posiadają małe ilości pigmentu we włosach. Dla jasnowłosych Pań mamy jednak alternatywne rozwiązania np. zabieg przy użyciu pasty cukrowej, która jest znacznie przyjemniejsza i skuteczniejsza niż depilacja woskiem, dodatkowo efekt gładkiej skóry przedłużyć można preparatem epilfree.

Depilacja KrakówDepilacja pastą cukrową ogranicza wrastanie włosów i zmniejsza podrażnienia po zabiegu. Polecamy przede wszystkim zastosowanie tej metody w depilacji okolic bikini ponieważ nakładana jest małymi kawałkami, co zmniejsza ból. Depilacja pastą cukrową jest najbardziej efektywna gdy owłosienie osiąga długość ok 7 mm. Metoda ta jest również rewelacyjna dla alergików i osób, które mają problem z pękającymi naczynkami i żylakami.

Innym rozwiązaniem jest też epilfree, który idealnie sprawdza się w depilacji owłosienia każdego typu skóry i włosów. Metoda ta jest zupełnie bezbolesna, szybka, skuteczna (redukuje i hamuje wzrost włosa do 80%), preparat można stosować na różne partie ciała, jest delikatny dla skóry, nie wywołuje efektów ubocznych i można opalać się do woli 🙂

Wróćmy jeszcze do depilacji laserowej 🙂 W Instytucie wykorzystujemy laser Light Sheer uznany za najlepsze urządzenie do wykonywania depilacji laserowej. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę z wieloletnim doświadczeniem dzięki czemu dajemy gwarancję bezpieczeństwa i najwyższej jakości oferowanej usługi, której skuteczność waha się na poziomie 80-90%. Jednym zdaniem IPL nawet się nie umywa do efektów depilacji laserowej!

Na depilację laserową możemy się zdecydować w każdym momencie, jednak właśnie teraz jest najlepszy czas żeby się jej poddać. Pomimo, że laser skierowany jest również dla osób o bardzo ciemnej karnacji, zalecana jest rezygnacja z ekspozycji na UV na miesiąc przed zabiegiem, nie powinno się również stosować samoopalaczy.

Na 6 tygodni przed zabiegiem nie należy także usuwać owłosienia i zgolić je dopiero dzień przed depilacją. Żeby nie podrażniać skóry należy zrezygnować z używania depilatorów elektrycznych, wosku , kremów do depilacji, jak również peelingów. Dlatego warto wykorzystać ten czas kiedy nasze ciało nie jest wystawione na ekspozycję, żeby przygotować się właściwie do depilacji laserowej.

Nie powinnyśmy się krępować szczerej rozmowy ze specjalistą przeprowadzającym zabieg depilacji laserowej. Należy poinformować o przyjmowanych lekach, chorobach skóry i innych przeciwskazaniach do zabiegu, aby ustrzec się przebarwień czy innych niepożądanych efektów. Bezpośrednio przed zabiegiem powinnyśmy ogolić miejsce przeznaczone do depilacji, skóra powinna być również czysta i nienatłuszczona. Na miesiąc przed zabiegiem należy odstawić Etiaxil oraz maści i kremy zawierające wit. A, wit. C, kwasy owocowe i retinoidy.

Również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią będą musiały przełożyć zabieg na inny termin. Pomimo braku badań na temat wpływu depilacji laserowej na płód, nie zaleca się wykonywania zabiegu z uwagi na gwałtowne zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety, jak również obniżony próg bólu, przez co zabieg może wydawać się bardzo bolesny. Zaburzenia hormonalne mogą rownież powodować zmniejszenie oczekiwanego efektu depilacji. Nie musimy się jednak przejmować, że wystąpi ten efekt w przypadku zażywania antykoncepcji hormonalnej.

Zachęcamy również panów do skorzystania z depilacji laserowej. Mężczyźni są co raz częściej pacjentami Instytutu, ponieważ laser idealnie sprawdza się na mocnym i grubym owłosieniu jakie posiadają. W szczególności decydują się na depilacje klatki piersiowej, pleców czy okolic między brwiami.

Temat depilacji radzimy jednak dobrze przemyśleć, w szczególności jeśli chcecie zdecydować się na modelowanie brwi czy okolic bikini. Musicie pamiętać, że włosy już nigdy nie odrosną. Warto więc zastanowić się nad grubością łuku brwi, a w przypadku depilacji okolic bikini przemyśleć, czy chcemy zdecydować się na pełne usunięcie owłosienia, czy może zostawić np. paseczek.
Depilacja w Krakowie
A co z bólem? Czy depilacja laserowa jest bolesna? Nie będziemy was oszukiwać, zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, wiązka lasera odczuwana jest jako ukłucie z różnym natężeniem w zależności od indywidualnej wrażliwości pacjenta oraz miejsca, które poddajemy depilacji. Nie powinniśmy jednak rezygnować z depilacji w obawie przed bólem. Co prawda nie ma konieczności stosowania znieczulenia, ale my polecamy jego użycie dla zwiększenia komfortu naszych pacjentów.

W Instytucie już prawie całe ekipa przeszła laser i jednogłośnie stwierdzamy, że efekty są rewelacyjne! Wszystkim życzymy tak gładkiego ciała, bo jest to naprawdę komfort, na który zasługuje każda z nas.

Przejdź do strony Depilacja Laserowa Kraków